تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > ابلاغ بخشنامه لايحه بودجه 1393


  چاپ        ارسال به دوست

ابلاغ بخشنامه لايحه بودجه 1393

در این بخشنامه می خوانیم: تدوين لايحه بودجه سال 1393 كل كشور در شرايطی آغاز مي شود كه از يکطرف شرایط خاصي پیش روي اقتصاد کشور از بعد داخلي و خارجي وجود دارد و از طرف ديگر به سبب استقرار دولت جديد و طرح شعارهاي جديد، اميد و نشاط خاصي در فضاي داخلي کشور و نگاه کشورهاي ديگر به‌وجود آمده استت و لزوم بهره گيري از فرصت‌ها و نقاط قوت را براي فعال سازي ظرفيت هاي بالقوه کشور و خلق فرصت‌هاي جديد در عرصه داخلی و خارحی یادآور می شود و این امرو نيازمند شناخت واقعت از شرایط جهانی و منطقه و وضعیت موجود اقتصادی کشور است.

تمام دستگاه هاي اجرايي موضوع ماده پنجم قانون مدیریت خدمات کشوری مكلف هستند در چارچوب راهبردها و سياست‌هاي مندرج در این بخشنامه بخشتنامه و پيوست‌هاي آن نسبت به تهيه برنامه سالانه و بودجه سال 1393 خود ( و اخذ مصوبه مجمع عمومي يا شوراي عالي در مورد بودجه تفصيلي براي شركت‌هاي دولتي) اقدام و حداكثر تا دو هفته پس از تاريخ ابلاغ اين بخشنامه، به معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور ارسال کنند.

در صورت عدم ارائه بودجه پيشنهادي توسط دستگاه‌هاي فوق‌الذکر در موعد مقرر، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبری رئیس جمهور نسبت به تنظيم بودجه سال 1393 آنها اقدام خواهد كرد. مسئوليت ارائه بودجه پيشنهادي در قالب دستورالعمل‌هاي اين بخشنامه از سوي دستگاه‌هاي اجرايي به عهده بالاتري مقام دستگاه خواهد بود.

پیوست‌های این بخشنامه عبارتند از:

 1- ضوابط مالی ناظر بر تنظیم بودجه

 2- دستورالعمل تهیه و تنظیم بودجه دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی

3- دستورالعمل تهیه و تنظیم بودجه شرکت‌های دولتی

4- دستورالعمل بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد موضوع ماده(219) قانون برنامه پنجم توسعه

در ذيل فايل حاوي كل متن بخشنامه لايحه بودجه 1393 و ضمائم آن را دانلود نماييد.دانلود فايل : bakhshname boodje 1393.rar ( 1802KB )


٠٩:٢١ - 1392/08/25    /    شماره : ٤٤٥٦    /    تعداد نمایش : ١١٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد